Kullamaa käpikud 2

Täna saan nüüd rääkida oma väikesest plaanist. Algas ju see aasta kui paljud teevad Eestile tema 100 sünnipäevaks kingitusi. Mõtlesin ka, et bussipeatust ma ehitada ei oska ja ainus asi mille puhul ma juba tunnen, et ma oskan seda päris hästi on kudumine ning et minu kingitus võiks olla seotud seega just kudumisega. Nii sündiski mu pisike plaan – kududa kinnasteks kõik muis.ee Kullamaa kindakatked ja kindad. Need meie kandi kindad on ju üsna lihtsad ja koopiakinnast kudumiseks valides jääb silm ikka enam peatuma Muhu, Mulgimaa või siis näiteks naabrusest pärit Kirbla kinnastele. Müügiks kinnast kududes on ka palju arukam valida ikka punaseid ja siniseid toone, kui pruune. Mulle aga on lambakarva värvid südamelähedased ja ma koon neid rõõmuga.

Et mu plaan lihtsamalt jälgitav oleks, siis paremalt veerust leiab otseviite Kullamaa kinnastele. Tänasega lisandub sinna veel üks paar lambapruuni ja -valgega kootud käpikuid. Muis -i eeskujuks olnud kindakatke on kogutud Kalju külast.

Estonia celebrates this year 100 birthday and many of us are making presents to our contry. So i have a little plan about my birthday present – i will start to knit traditional mittens according Estonian National Museum mittens wich are collected from my contryside Kullamaa. To follow my present i have created new catecory to my blog – Kullamaa. Today i can represent you second pair of Kullamaa mittens, link to originals can you see hier.

DSC_3173DSC_3185DSC_3177

 

2 comments

  1. V2ga lahe idee!!!

    Ise m6tlesin, et alustan yhest paarist, kooks sini-must-valged kindad. Sirvin siin just oma mustri raamatuid:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s